“DERİN ÇİZGİ” GRAVÜR SERGİSİ

RATING ACADEMY III. ULUSLARARASI FARKINDALIK KONGRESİ

“DERİN ÇİZGİ 2” GRAVÜR SERGİSİ

05-07 Aralık 2019 tarihleri arasında Rating Academy tarafından düzenlenecek olan III. ULUSLARARASI FARKINDALIK KONGRESİ kapsamında DERİN ÇİZGİ 2” başlığıyla bir Gravür Sergisi açılacaktır.

AMAÇ: “Farkındalık” temalı kongre kapsamında, geçtiğimiz yıl birincisini gerçekleştirdiğimiz “Derin Çizgi” başlıklı gravür sergisini; bu yıl da “DERİN ÇİZGİ 2” başlığıyla düzenliyoruz.

Güzel yurdumuz doğal ve kültürel değerleriyle benzersiz bir coğrafyada konumlanmıştır. Binlerce yıl boyunca yüzlerce uygarlığı barındırmış Anadolu’muz üç taraftan denizlerin mavi atlasını kuşanmıştır. Bu toprakları bize yurt yapanların, canları pahasına savunanların, dirlik ve düzen kuranların büyük anısına, değer vermeliyiz taşına toprağına… Ağacına, tohumuna, suyuna…Bize miras bırakılmış bu özgün kültürel bireşimi, verimli topraklarımızı, ormanlarımızı, su kaynaklarımızı gelecek kuşaklarımız için özenle korumalıyız. Bilimde, kültürde ve sanatta göstereceğimiz varlık bunun en etkili yoludur.

Bu yılki “Derin Çizgi” gravür sergisinde yurdumuzun doğasına ilişkin sıkıntılar ve doğa kavramı üzerinde derinleşeceğiz.

Sergiye gravür yapan bütün sanatçılar ve öğrenciler katılabilecektir.

Gravürler çerçevesiz, karton tüp içinde veya iki karton arasında (kargo koşullarından zarar görmemesine özen gösterilerek) gönderilecektir. Sergiye sanatçılar en çok iki yapıtla katılabilecektir. Sergi bitiminde satılmayan yapıtlar, sanatçıların adresine kargo yoluyla geri gönderilecektir. Satışlardan galeri %30 pay alacaktır.

ÖLÇÜ: Baskı kağıdının uzun kenarı 100 Cm’yi geçmeyecektir. Seçme için gönderilecek yapıt görselleri 300dpi CMYK, JPG özelliğinde olacaktır.

BAŞVURU: Sergi için başvurular internetten Rating Academy web sayfası üzerinden –Sergi
Kayıt Formu– doldurularak gerçekleştirilecektir. En son başvuru tarihi 20 KASIM 2019 olup, sergi için kabul edilen eserler 23 Kasım 2019 tarihinde ilan edilecektir. Sergilenecek yapıtlar 1 Aralık 2019 tarihine kadar, Sanat Sever Sergievi, Fevzipaşa Mahallesi, Fatih Sokak no:7/2 Çanakkale adresine kargo ile gönderilmeli veya elden teslim edilmelidir. Kargo ücreti göndericiye aittir.

KATILIM ÜCRETİ: Başvuru ücreti 150 TL’dir. Başvuru ücreti 24 Kasım
2019 tarihine kadar aşağıdaki hesaplardan birine yatırılabilir.

Açıklama kısmına “DERİN ÇİZGİ 2 – GRAVÜR SERGİSİ” ibaresi yazılmalıdır.

Türk Lirası (TL) Hesabı için:
Hesap Adı: RATING ACADEMY Ar-Ge Yazılım Yayıncılık Eğitim Danışmanlık ve Organizasyon Ticaret Ltd. Şti. Ziraat Bankası, Şube: 813- Kordon/Çanakkale
Hesap No: 77815187-5002, IBAN: TR72 0001 0008 1377 8151 8750 02

Sanat Kurulu
 Prof.DrMelihat TÜZÜN, Dr. Öğr. Üyesi Umut GERMEÇ, Dr. Öğr. Üyesi Can AYTEKİN

Top

ICA2019

FULL TEXT/ TAM METİN