Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/academic/public_html/irac3/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2715

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/academic/public_html/irac3/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2719

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/academic/public_html/irac3/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3615
Lviv Hakkında – III. International Rating Academy Congress on Applied Sciences

Lviv Hakkında

Lviv 2009’da UKRAYNA’nın Kültür Başkenti Olarak Kabul Edilmiştir.

 28 Nisan 2009’da Lviv, Ukrayna’nın kültür başkenti olarak kabul edilmiştir.  Bu tür bir kazanımın başlıca nedenleri, yılda 100’den fazla festivalin, 60 müzenin, 100 kilisenin farklı itiraflarının ve Lviv’deki büyük turist ilgisinin gerçekleştirilmesidir.

Turist akışı bu ödülle birlikte % 40 artmış ve yılda bir milyondan fazla turist çekmektedir. Yabancılar arasında en çok turist, Polonya, Almanya, Avusturya, Belarus, ABD ve Rusya’dan gelmektedir.
Şehir sanat, edebiyat, müzik ve tiyatro merkezi olarak bilinir. Günümüzde, şehrin kültürel zenginliğinin tartışılmaz kanıtları, çok sayıda tiyatro, konser salonu, yaratıcı sendika ve ayrıca çok sayıda sanatsal aktivitedir. Tapınaklar, freskler, resimler, gelenekler, ziyafetler, festivaller – bunların hepsi geçmişin hevesi ve sadece Lviv’de hissedilebilecek mevcut dahilerin ürünüdür.Zengin kültürel program, gelişmiş altyapı nedeniyle ( Lviv 8.000’den fazla otel odası, 700’den fazla kafe ve restoran, şehir merkezindeki ücretsiz Wi-Fi bölgeleri, dünyanın birçok ülkesi ile iyi bağlantı) Lviv Ukrayna’da en büyük turistk potansiyele sahiptir. 

Lviv aynı zamanda 7’si turizm altyapısı için destek personeli hazırlayan 23 eğitim kurumuyla büyük bir eğitim merkezidir.

İstatistiğe göre, her şehir festivaline 10 binden fazla turist geliyor.

Lviv’de, Kahve ve Çikolata bayramları, pampukh Bayramı, Batyar Bayramı, “Ethnovyr”, “Krayina Mriy”, uluslararası “Altın Aslan” gibi festivaller düzenlenmektedir.

Lviv neredeyse her hafta festivaller ve konserler düzenlenen bir şehirdir.

 

Lviv önemli Avrupa şehirleri arasındadır.

Congress Programme / Kongre Programı